İrtibat Tel : 
GSM : 
0216 419 28 41
0544 579 19 99

Bizden Haberler

KARAMAN İLİNDEYİZ

 Anti Haşere İlaçlama firması olarak KARAMAN ilinde 2.Şubemizi açmaktayız.  ... Haber Detayı

Hizmetlerimiz 3.Şahıs Mali Sorumluluk Sigorta Kapsamındadır.

 Hizmetlerimiz 3.Şahıs Mali Sorumluluk Sigorta Kapsamındadır. ... Haber Detayı

İŞ YERLERİ ÜCRETSİZ ÖN KEŞİF İSTEYİNİZ.

 ÜCRETSİZ PROFESYONEL KEŞİF Haşere ve kemirgen mücadelesi kuşkusuz doğru tanı, uygun yöntem, uygun insektisit ve rodentisit seçimi ... Haber Detayı

7 Gün 24 Saat detaylı bilgilendirme

 7 Gün 24 Saat  İLAÇLAMA  Tüm haşereler Hakkında Gün içi online yada  0216 419 28 41Numaralı Telefonumuzu Aradığınız... Haber Detayı

AİLENİZİN VE SEVDİKLERİNİZİN SAĞLIKLARINI RİSKE ATMAYINIZ!..

 AİLENİZİN VE SEVDİKLERİNİZİN SAĞLIKLARINI RİSKE ATMAYINIZ!..  Böcek ve fare mücadelesi işlerinizi kimlere yaptırdı... Haber Detayı

Kertenkele - Anti Haşere İlaçlama

 

BİYOLOJİSİ;

Omurgalı sürüngen bir hayvandır. Kertenkele vücut boy ve yapıları kertenkele türüne bağlı olarak değişmektedir. Yaşadığı ortama bağlı olarak farklı renk ve yapıdadırlar. Yaşadığı yere uyum sağlamak için ve kendini dış tehlikelerden korumak zaman zaman renk değiştirirler. Kertenkele türleri hem bitkisel beslenirler hem de etçildirler. Türkiye’de en çok yeşil veya kül renkli olanına rastlanır. Böcekleri ve kurt yiyerek beslenir. Çoğalması yumurta ile olur. Uzunluğu 3-15 santimetre arasındadır.  Diğer sürüngenlerden ayıran özeliği 4 ayaklı ve her ayağında 5 adet parmak oluşudur. Parmağın ucunda yırtıcı 1 tırnağı bulunur.

Vücutları pullarla kaplı ve sağlam bir derileri vardır. Türüne bağlı olarak sırtında çıkıntıları bulunur. Kertenkelenin kuyruğu ve vücudunun bir kısmı koptuğunda kendini yenileyebilirler.

Sıcağı sever. İlkbahar ve yaz mevsimi boyunca çalılıklar ve taşlar arasında dolaşırlar. Kışı toprak altındaki yuvasında geçirirler.

İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yağmur dolayı ile yuvaları bozulunca kertenkeleler yuvasından çıkıp duvarlara tırmanır ve evlerimize gelebilir. Kertenkeleye her yerde rastlamak mümkündür. 

Bazı türleri zehirlidir fakat birçoğu zehirli değildir. Kendisine zarar geldiği zaman insanı ısırır. 

YAŞAM ALANLARI; 

Kertenkeleler dağda, bayırda, çimende, ağaçların üstünde, çölde, suda aklımıza gelecek her yerde yaşayabilirler. 

 MÜCADELESİ; 

Profesyonelce mücadele edildiğinde kolayca sorununuzdan kurtulursunuz. Dokunmadığınız sürece size zarar vermeyecektir. İlaçlatmadan ve maliyet oluşmadan önce ferdi olarak yapabilecekleriniz için lütfen bizi arayınız. 

 
 

  

Copyright © 2011 Anti HAŞERE İlaçlama - Hasanpaşa Mah.Hat Cad.No:8/B Sultanbeyli / İSTANBUL
Tel : 0216 419 28 41 - 0544 579 19 99 Fax: 0216 419 65 54 Co-Soft Kurumsal Web Tasarım Hizmetleri